piątek, 19 grudnia 2008

MCTS: Vista

News pierwszy: w ramach wspomnianego niedawno odświeżania ścieżki zdałem dziś egzamin 70-620 (MCTS). Oczywiście nie jest to jakieś wielkie osiągnięcie a nawet brzmi śmiesznie ale to dopiero początek całej walki z certyfikacją; poprawiło mi kiepski humor przed końcem roku. Do tego przypomniałem sobie stare dobre czasy. 2002r., pierwsze egzaminy MCP. Aż się łezka w oku kręci.

Mimo iż centrów Prometrica w Japoni jest jak mrówków to nie jest łatwo znaleźć wolnego stanowiska na tak długi egzamin (w sumie 265min). Zdawałem w jednej z bardziej gęstych dżungli (betonowych), w Shinagawa-seaside. W środku kulturka, bez większych różnic w porównaniu z Polską. Obsługa jak i test po angielsku. Jedyna różnica, wynikająca chyba tylko i wyłącznie z japońskiego zaufania, to faktura przysyłana do domu PO egzaminie, z opcją płatności przelewem.

Drugie jednak i chyba bardziej trafne wyjaśnienie mojego ostatniego zaniedbania tbn jest zakup GTA IV na PC. Prezent na Święta sobie zrobiłem. Dawno nie bawiła mnie tak żadna gra; znów powrót do wspomnień, tym razem jednak z dodatkiem multi-playera. Mój login to tokyobynight jak ktoś by chciał się strzelać. Na dodatek dziś mnie wylosowali w konkursie metropolisa, dostanę jakiś gadżet związany z grą. Szczęśliwy ten piątek, ale jak to mówią: Raz na wozie...

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

GTA IV aż roi się od błędów. Jeśli jesteś szcześliwcem u którego wszystko działa to zazdroszczę:)

Anonimowy pisze...

Roi się od błędów?
Widzę, że coś konwersja na PC nie wyszła.
U mnie na konsoli chodzi prawidłowo;)


Pozdrawiam
Otacon

WiT pisze...

Póki co działa poprawnie. Miałem masę problemów na początku z zainstalowaniem sterowników nvidia dedykowanych tej grze na moim vaio ale po kilku godzinach dało radę.

Na PS3 musi to rzeczywiście wyglądać świetnie. Ja gram na medium detalach w niepełnej rozdzielczości (pełna=HD).

Ale wsciekłość graczy PC'towych musi być duża, skoro nawet zrobili ten klip...

RdZ pisze...

Raz na wozie, raz w nawozie - bo przeciez zycie kalem sie toczy. ;D

dipper pisze...

Mi też tam śmiga na medium, troszkę rwie jak deszcz pada ale można grać ;). W multiplayer narazie nie gram bo chce przejść na singlu najpierw :D

kfaz pisze...

W Polsce też są ośrodki, gdzie płaci się przelewem po egzaminie :p

Anonimowy pisze...

a jakie macie karty graficzne?