piątek, 1 sierpnia 2008

Przegląd prasy

W poniedziałek, na stacji Hiratsuka (pref. Kanagawa), 34 letnia Hisae Sakurai, zamieszkała w Chigasaki, zaatakowała scyzorykiem 7 osób, raniąc 6 z nich. Incydent miał miejsce w porze wieczornego szczytu przy północnym wyjściu ze stacji. Według naocznych świadków kobieta krzycząc zaatakowała mężczyznę w tłumie, pocięła mu koszulę; potem wbiegła po schodach na ulicę i raniła 6 innych mężczyzn w wieku od 18 do 48 lat. Obezwładnił ją 21 letni student. "Ktoś na mnie wpadł i nie wytrzymałam..." tłumaczyła się zatrzymana przez policję napastniczka, "Myślałam że zginę i chciałam zabrać ze sobą innych ludzi".

We wtorek, w mieście Chiryu (pref. Aichi) 18 latek zaatakował nożem swojego byłego wychowawcę z gimnazjum. Ofiarą był 34 letni Yoshihisa Kamiya, nauczyciel, dyrygent szkolnej orkiestry dętej. Mężczyzna szczęśliwie przeżył kilkukrotne dźgnięcie nożem w klatkę piersiową. Nastolatek tłumaczył policji, że nauczyciel wielokrotnie go poniżał, porównując jego wygląd przed całą klasą do warzywa. Incydenty te miały mieć miejsce 4 lata temu ale doprowadziły do przewlekłej fobii u napastnika. Chłopak w 2005 roku, po skończeniu gimnazjum poszedł do liceum ale szybko z niego zrezygnował. Niedawno podjął pracę ale nie dawał sobie rady. Zdaniem policjantów prowadzących sprawę, jego intencją było zabójstwo nauczyciela.

Członek japońskiej olimpijskiej drużyny cyklistów, Tomohiro Nagatsuka, ogłosił w środę, że noszony przez niego strój pływacki Speedo's LZR Racer, poprawia czas przejazdu rowerem o 0,2sek/250m. 29-letni cyklista ubiera kombinezon pod tradycyjny strój dla rowerzystów. Przyznaje, że chodzi tu głównie o wysmuklenie sylwetki jego ciała i obiecuje spróbować tego stroju na najbliższej olimpiadzie w Pekinie. Japońska federacja rowerowa nie widzi w tym nic nieprawidłowego.

Bestseller autorstwa Haruki'ego Murakami'ego, Norwegian Wood doczeka się ekranizacji filmowej. Obraz powstanie w przyszłym roku; na ekrany kin ma wejść rok później. Za scenariusz i reżyserię odpowiada francuz wietnamskiego pochodzenia, Tran Anh Hung, znany m.in. z przepełnionych liryzmem The Vertical Ray of the Sun oraz Zapachu Zielonej Papai.

Do sklepów w całym kraju trafił właśnie napój energetyczny o smaku węgorza. Puszkowany drink o nazwie Unagi Nobori, produkowany przez Japan Tobacco Inc., ma dodawać mężczyznom energii w upalne letnie dni. Zawiera ekstrakty z głowy i kości węgorza oraz pięć witamin. Gazowany smak pieczonej ryby kosztuje 140 jenów.

źródło: mdn

10 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Bardzo dobry pościk!

Jush za miesiąc i ja napiję się energetyka z kości węgorza.. mniam!

Shilon

TOMa pisze...

bardzo lubię te przeglądy prasówki

Lukis pisze...

Tak ja też lubie przegląd prasy :) Takie tygodniówki możecie umieszczac :) Pozdrawiam

kaila pisze...

co za dobra wiadomosc - ekranizacja norwegian wood!!! super ;]

Owenos pisze...

Bardzo się cieszę, że Norwegian Wood będzie zekranizowane :-) Byle nie spieprzyli...

TOMa pisze...

ja przez pracę nie jestem wstanie przebrnąć przez ptaka nakręcacza.

Purysta pisze...

Od kiedy mowi sie "Harukego Murekamego", a nie "Harukiego Murekamiego"? Ehh...

WiT pisze...

eee? wakaranai...

purysta pisze...

apostrofy ;P

WiT pisze...

a tooo, czasem tak lubie.
myślałem, że próbujesz mnie przekonać do swojej pisowni jego nazwiska...