wtorek, 26 lutego 2008

Przegląd prasy

Dziewiętnastoletni mieszkaniec Himeji został w niedzielę hospitalizowany po połknięciu haczyka wędkarskiego pozostawionego w hamburgerze. Drugi haczyk znaleziono w wyrzuconym przez niego opakowaniu, sprawę bada Policja. Chłopiec zjadł na kolację hamburgera, który kupiła mu matka. Po 3 godzinach zaczął skarżyć się na ostry ból brzucha. Lekarze nie stwierdzili przyczyny i odesłali chłopca do domu. Dopiero wizyta w innym szpitalu i rentgen wykazały obecność haczyka w jelicie cienkim. Fabryka z Kobe, która wyprodukowała produkt zaklina się, że tego dnia rano wyprodukowała 1200 takich hamburgerów i nikt się nie skarżył na nic. Haczyk wciąż tkwi w brzuchu chłopca ale według lekarzy nie stanowi zagrożenia dla jego życia.

Od kwietnia każdy mieszkaniec Karatsu w prefekturze Saga, który przekroczył 75 rok życia i przez ostatnie 12 miesięcy nie wymagał opieki medycznej dostanie od miasta 10tyś jenów (ok. 230zł) specjalnej premii za bycie super seniorem. Władze miasta chcą w ten sposób zachęcić mieszkańców do dbania o siebie. W tym roku mają w budżecie przewidziane bonusy dla 500 obywateli.

Ponad pięćdziesięcioletni więzień zakładu karnego w Fuchu popełnił w niedzielę samobójstwo przy pomocy drewnianej pałeczki. Mężczyzna dźgnął się ostrym końcem złamanej pałeczki w tył głowy. Zmarł po przewiezieniu do szpitala. Źródła więzienne podają, że odbywał tam swoją karę od marca 2006.

W Osace aresztowano działający od zeszłego roku gang włamywaczek. Nazwane przez śledczych Cat's Eye, na cześć sławnej mangi, trzy samotne matki podejrzane są o obrabowanie, od lutego do października ubiegłego roku, 50 domów i kradzież gotówki oraz wartościowych przedmiotów na kwotę ok. 10 milionów jenów. Yoshimi Takeda (26), Akiko Sakai (27) i Michiko Shinohara (29), koleżanki ze szkoły i pracy, podczas skoków zostawiały swoje dzieci w ośrodkach opiekuńczych. Każda z kobiet miała ściśle określoną rolę w kradzieżach. Sakai stała na czatach, Shinohara była kierowcą a Takeda plądrowała dom. Kobiety przyznały się do winy, kradzieży dokonywały bo potrzebowały pieniędzy na rozrywkę i ogólnie pojęty lajfstajl.

źródło: mdn

7 komentarzy:

Paweł Kata pisze...

ROTFL! Ostatni akapit zabija :-D

Anonimowy pisze...

Pierwszy raz slysze zeby ktos popelniajacy samobujstwo przez dzgniecie sie zlamanym patykiem w tyl glowy... ekspertem nie jestem ale mi to na samobujstwo nie wyglada...

evil_pill_man pisze...

harakiri, w japońskim stylu,

zabójstwo

Anonimowy pisze...

anonimowy: Samobójstwo, ó - widzisz ta kreske nad o?

Anonimowy pisze...

sorry za to "samobujstwo"...

Anonimowy pisze...

"wg" pissze sie bez kropki rasistowski palancie.
Bez pozdrowien.
Tomek

WiT pisze...

heh, dobre!
z pozdrowieniami
WiT