czwartek, 7 lutego 2008

Przegląd prasy

Trzy pociągi na dwóch Tokijskich liniach Itsukaichi i Ome zostały dziś rano unieruchomione z powodu przymarznięcia pantografów do linii trakcyjnych. Zanotowano tam anormalną temperaturę -3,7st. Celsiusza. Mimo, że mechanicy polali urządzenia gorącą wodą pociągi musiały zostać usunięte z rozkładu, utrudniając życie ok. trzem tysiącom pasażerów.

Sąd okręgowy w Kyoto wydał wczoraj wyrok w sprawie pobicia pasażerki autobusu miejskiego przez pasażera. Zdarzenie miało miejsce w maju 2006. Młody pasażer zajmujący zakupami dwa miejsca siedzące, po wielu uporczywych prośbach pasażerki siedzącej przed nim, by przełożył torby ustępując miejsca starszej osobie, wkurzył się i przyłożył jej pięścią w twarz. Agresywny student musi teraz zapłacić ofierze 670tyś jenów.

80 letni pasażer shinkansen'a relacji Tokyo-Nagano został aresztowany za uderzenie konduktora. We wtorek, gdzieś między stacjami Annaka-Haruna i Takasaki, podczas kontroli w wagonie pierwszej klasy "green car", zapytany o bilet pasażer w furii napadł na konduktora. Rzucał w niego kanapkami i suwenirami, by na koniec dać mu w mordę.
Nerwowy staruszek nie miał biletu na pierwszą klasę. Został aresztowany na najbliższym przystanku. Incydent opóźnił pociąg o 37 minut.

Japonia wznawia połowy wielorybów na wodach Antarktydy. Od połowy stycznia narodowa flota poławiaczy walczyła ze ścigającymi ją dwoma statkami obrońców waleni, Esperanza (wysłana przez Greenpeace) i Sea Shepherd. Niestety pod koniec miesiąca aktywistom skończyło się paliwo i musieli wrócić do portu. Japonia planuje w tym sezonie złowić 950 wielorybów.

Mieszkańcy jednej z dzielnic Hakaty (Fukuoka) rozpoczęli regularne patrole okolicy po tym jak z jednego z 14 piętrowych budynków zaczęły wypadać różne przedmioty. Pierwszy rower został wyrzucony przez okno 8 stycznia. 29 stycznia z budynku wyrzucono na ulicę rower, blok betonu, maszynę do pisania i parasolkę. 31 stycznia z tego samego budynku wypadły dwa rowery, doniczka i jedna parasolka podczas gdy 3 lutego na pasażu przed budynkiem wylądowało aż osiem parasolek. Póki co nikt nie ucierpiał. Wśród społeczności osiedla rozdawane są ulotki ostrzegające przed wyrzucaniem czegokolwiek przez okno.

źródło: mdn

6 komentarzy:

kaila pisze...

przeciez łowy na wieloryby sa NIELEGALNE, ZABRONIONE i w ogole sprzeczne z prawie kazdym kodeksem...dzikusy

carolajn pisze...

a czy wśród tych parasolek była może taka mała składana pomarańczowa? ktokolwiek widział ktokolwiek wie....! Ostatni raz parasolka widziana w klubie Lexington na Roppongi. Podejrzana Paris Hilton.

Anonimowy pisze...

TBN na pierwszym miejscu w kategorii Fotoblog!

Gratulejszyn :)

Crash pisze...

"Przegląd prasy" to moja ulubiona kategoria - pozwala zastanowić się, czy własne problemy są rzeczywiście poważne.

Co się stało z RSSami? Czemu były pełne wpisy, a teraz tylko tytuły? Macie za dużo niewykorzystanego transferu? ;)

Anonimowy pisze...

Bardzo lubię czytać "przegląd prasy". Tym razem news o zabijaniu wielorybów pozbawił mnie zupełnie dobrego nastroju. Wiem, że tradycja itd...
Widziałem wieloryby na wolności w Banderas Bay...
Mały ( 1,5t) wyskakujący z wody i cieszący się życiem...
"Japączycy" chyba tego nie widzieli...

Ash

WiT pisze...

Przyciąłem RSS mając nadzieję przyciąć też plagiatujące nas strony.