piątek, 11 stycznia 2008

Przegląd prasy

5 osób zginęło w tym roku w regionie Kanto z powodu zadławienia noworocznym mochi. Tokijski Departament Straży Pożarnej podał oficjalnie, że w sumie 13 osób zostało z tego powodu hospitalizowanych.

Kiyotaka Sakuma (38), kurier Yamato Transport Co został aresztowany za zgwałcenie klientki, której dostarczył paczkę. Podczas przesłuchania przyznał się do 10 podobnych incydentów przez 2 lata pracy w tej firmie.

Władze Tokio pomagają tzw. kafejkowym uchodźcom, bezdomnym, którzy spędzają noce w kafejkach internetowych czy komiksowych. Zeszłoroczna ankieta wykazała, że w okolicach Tokio jest około dwa tysiące osób, które spędzają większość nocy w kafejkach i podobnych lokalach ponieważ nie stać ich na wynajęcie mieszkania. 66% z nich przyznało, że nie mają pieniędzy na wpłacenie kwot związanych z depozytem i prowizjami dla właściciela budynku czy agencji, 38% nie ma stałego źródła dochodu potrzebnego do podpisania kontraktu a 31% nie może znaleźć gwarantora. W tym roku fiskalnym miasto przyzna im bezprocentowe pożyczki.

Stomatolodzy w Japonii przechodzą przez ciężki okres już od dłuższego czasu. Zatrzęsienie gabinetów (w 2004 roku w całym kraju było ich 67,000, więcej niż sklepów konwiniensowych - 41,000) powoduje ogromną konkurencję. By utrzymać kliniki na zachęcającym poziomie dentyści zadłużają się, często zastawiając swoje domy czy ubezpieczenia na życie. By gabinet był atrakcyjny musi być czysty, dobrze wyposażony w sprzęt i młode, atrakcyjne pomoce dentystyczne.
W tym wyścigu zasłynęła 19 letnia Aiko, aktualnie zatrudniona w jednej z klinik dentystycznych w Osace. W jej klinice każdy fotel jest w oddzielnym pomieszczeniu, lekarz często przemieszcza się pomiędzy pokojami, np. by spasować implanty. Aiko zostaje wtedy na dłużej z pacjentem, zmieniając mu waciki, pomagając wypluć krew do zlewu. Wpadła więc na pomysł dorobienia przy okazji i oferuje pacjentom dodatkową terapię, popularnie zwany hand-job, za dopłatą (niestety nie pokrywaną przez ubezpieczenie zdrowotne).
"Wypoleruję twojego malucha za 10 tysięcy" zaproponowała redaktorowi gazety.
Aiko zarabia normalnie w gabinecie 850 jenów za godzinę, poza tym dodatkowe usługi przyciągają pacjentów, jak tłumaczy niespeszona.

Matsushita Electric Industrial Co zmienia nazwę na Panasonic. Popularna światowa marka, w Japonii używała dotychczas nazwiska założyciela jako nazwy firmy. Czekamy jeszcze na zmianę nazwy Victor na znane i lubiane JVC.

źródło: mdn

2 komentarze:

~M pisze...

Heh, już kiedyś był "przegląd prasy codziennej". Więcej takich postów proszę ;)

Sennin pisze...

Hehehehe, tak sie sklada ze w tym roku jade do Osaki i mam nawet kilka zębów do leczenia ;)