czwartek, 29 listopada 2007

Przegląd prasy

W Tokio znów zaczął się sezon na walenie. Firma Asian Lunch, razem z producentem wielorybiego mięsa Geishoku Rabo oferują mielony kotlet z walenia w sosie curry. W 14 restauracjach na terenie miasta przygotowano już 600 potraw. Wielu Japończyków w średnim i podeszłym wieku odwiedza restauracje, pamiętając obiady z wielorybiego mięsa na szkolnej stołówce tak jak my pamiętamy zupę kalafiorową w przedszkolu, 3 razy w tygodniu.

Trwa proces nauczyciela muzyki, Yoshihito Hagiwara, lat 33. Mężczyzna podczas lekcji przekonywał nastoletnie uczennice w klasie flecistek, że sex pomoże im w rozwoju zdolności muzycznych. Prokuratorzy mówią, że robił to by dziewczynki były łatwym obiektem seksualnym. Świadczy o tym fakt, że pan Hagiwara proponował im następnie pomoc w pielęgnacji talentu muzycznego. Nauczyciel uczył w szkole od 1998 roku.

Były urzędnik ministerstwa obrony narodowej, Takemasa Moriya, lat 56, wraz z małżonką został aresztowany w środę pod zarzutem przyjmowania łapówek w postaci kursów golfowych o łącznej wartości 3,9mln jenów. Łapówkę organizował dyrektor zarządzający korporacją Yamada, Motonobu Miyazaki, lat 69. Płacił on również za transport, zakwaterowanie oraz jedzenie i picie w drogich restauracjach kurortów golfowych na terenie całego kraju. Urzędnik przyznając się dodał, że inni oficjele ministerstwa obrony uczestniczący w kursach razem z nim, też nie wydawali na to ani grosza.

Na osiem lat więzienia skazany został Tomoya Jizohara, lat 29, były członek yakuzy (syndykat Kudo-kai), który rzucił koktail mołotowa na parking rezydencji byłego premiera Shinjiro Abe w mieście Shimonoseki. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Karę dożywocia wydał sąd w Kobe dla Kayoko Nakai, lat 66, byłej właścicielki telefonicznego klubu randkowego, za podpalenie przy pomocy koktajli mołotowa dwóch lokali konkurencyjnej sieci Rin Rin House. W incydencie, który miał miejsce 2 marca 2000 roku zginęło 4 klientów a 4 innych zostało rannych.

źródło: mdn

2 komentarze:

Radek pisze...

.po powrocie z Polski czekamy na zdjęcia nowego mieszkania :)

Anonimowy pisze...

tematyka nowinek jest dosc fantastyczna:) w jakim innym miejscu lapowkowanoby poprzez karnety na golf:)