wtorek, 20 listopada 2007

Podejrzani o terroryzm

Witamy! Dziękujemy że państwo odwiedzają nasz wspaniały kraj, a teraz poproszę o odciski palców i do zdjęcia tutaj też proszę się ustawić - tak od dzisiaj są witani wszyscy obcokrajowcy wjeżdżający do Japonii (wyjątkiem są osoby poniżej 16 roku życia, oraz ze specjalnym statusem np. dyplomatycznym).

To właśnie cudzoziemcy podejrzewani są o cale zło, przemyt i wszelaka kryminalna aktywność, a teraz do tej listy dochodzi także terroryzm, bo to właśnie działaniami które mają wyeliminować możliwość ataku terrorystycznego japoński rząd usprawiedliwia traktowania każdego z obcym paszportem jako potencjalnego Osame Bin Ladena.

Ale zaraz zaraz... przecież wszystkie ataki terrorystyczne w historii Japonii były przeprowadzone przez Japończyków:

1) Japońska Czerwona Armia (Nihon Sekigun) odpowiedzialna za porwania kilku samolotów, ataki przy użyciu granatów, uprowadzenia zakładników, oraz atak bombowy na siedzibę Mitsubishi w Tokio - członkowie Japończycy.
2) Aum Shinrikyo (obecnie Aleph) miedzy innymi odpowiedzialna za atak gazem sarin w japońskim Metrze, gdzie 12 osób zginęło na miejscu, a około 1000 zostało poszkodowanych - członkowie Japończycy.

Ostatnio w prasie można było przeczytać o udaremnionym ataku Japończyka, który zainspirowany atakiem na londyńskie metro chciał wysadzić tutejszy JR. Wiec może wypadałoby wprowadzić owy drakoński system również dla Japończyków? - odpowiedz jest prosta - nie.

Wcześniej osoby posiadające Permanent Residence, czy chociażby re-entry permit mogły ustawiać się w kolejkach przy odprawie celnej wraz z Japończykami, co ogromnie skracało czas potrzebny na wydostanie się z lotniska. Obecnie jednak wszyscy zostali zmuszeni do stania wraz z turystami gdzie odprawa trwa dużo wolniej, a wraz z wprowadzeniem systemu kolekcjonowania danych biometrycznych ten czas na pewno wydłuży się jeszcze bardziej.

Akcje promuje rządowy filmik do którego aktorów wybrano na tej samej zasadzie co do "M jak Miłość" a treść i jakość była wzorowana na niszowej kinematografii z Youtube.

11 komentarzy:

Yuen pisze...

No cóż, podziękujmy amrykanom, którzy zasiali panikę. Bo przecież terroryści zabiją nas wszystkich! I czają się na każdym rogu, terrorystą może być twój sąsiad! Dlatego w juesej policja może sobie wleźć do twojego mieszkania i cię aresztować tylko za podejrzenie o terroryzm, a w jukej jest Bóg wie ile kamer, bo a nuż wypatrzą terrorystę.

Dla mnie ta cała panika i środki bezpieczeństwa to jedna wielka bzdura.

Myślę, że ta procedura w japonii jest wynikiem nacisków usa, bo gdzieś widziałem ankietę, w której 64% osób było przeciw, a tylko 19% popierało tę ideę (mowa o japończykach).

Kaczor pisze...

Dobrze, ze nie kaza zostawiac "próbki" DNA na granicy, zeby potem ustalac ewentualne ojcostwo :D

Achmed pisze...

SILENCE! I'LL KILL YOU!
>_<

WiT pisze...

Terroryści, najmodniejsze słowo na świecie.
Karabiny, samoloty, małe dzieci...

Kabura pisze...

Ghrrr, zaczęło się.
Różne organizacje ślą protesty do szefa opozycji, może Polacy też coś wyskrobią?
Choć przypuszczam, że to i tak na nic, inne kraje też się do takich systemów przygotowują, a Japończycy dodatkowo zasłaniają się Francuzem, który miał re-entry permit i latał w te i nazad organizując japońską Alkaidę...
Jak sobie pomyślę, że po tylu latach muszę wracać do tej żółwiej kolejki na lotnisku to mie krew zalewa...

Yuen pisze...

nie dziwię się...

Ozzie pisze...

Akurat niedługo wybieram się po raz pierwszy do Japonii, więc będę miał okazję przetestować system anty-terrorystyczny na własnej skórze.

Radek pisze...

Swiat zmienia sie z globalnej wioski w globalne wiezienie. Nic na to nie poradzimy, fobie moznych tego swiata ksztaltuja jego obraz i nasza rzeczywistosc, witajcie w los Japanos!

WiT pisze...

Są już pierwsze efekty.
System doskonale sprawdzać się będzie na deportowanych hostessach wracających do Japonii po zmianie nazwiska (i paszportu) w swoich krajach.

e_katka pisze...

Kaburo, dla Ciebie i Twojej rodziny to powrot do zolwiej kolejki. Dla par mieszanych kazdy taki wjazd oznacza dodatkowo wydluzony czas (pewnie tak z godzine) oczekiwania japonskiej polowki, na lecaca razem gajdzinska druga polowke lub jej/jego rodzine :-/

monishi pisze...

z globalnej wioski do globalnego więzienia.. straszne..