poniedziałek, 16 lipca 2007

Express wieczorny

.....dziś rano o godzinie 10:14 można było się wystraszyć - czego? trzęsienia ziemi. 6.7 w skali Richtera to był tylko wstęp - kolejne 5.8 po godzinie 15:40, 4.6 o 21:08 oraz 6.8 o 23:17. Wszystkie miały epicentrum niedaleko Tokyo bo tylko około 240km. Ostatnie było już dalej na oceanie aż 460 km od Tokyo. Niestety dwie osoby zginęły. Dziwne uczucie jak budynek się kiwa w każdą stronę, a patrząc przez okno widzisz sąsiedni dom, który odchyla się o 20 cm w bok i uderza o rynnę kolejnego domu.

....DoCoMo 2.0 - niestety najnowsza promocja DoCoMo zakończona. Sprzedano kilka milionów telefonów - dlaczego? Nowa usługa polega na dość starej idei - dwa numery w jednym telefonie. To właśnie zrobił wspomniany operator. Zamiast dwóch telefonów - prywatnego i służbowego można mieć jeden. Jedna z reklam zachęca - jeden telefon, dwa adresy e-mail. Dwa numery - jeden telefon. I to na prawdę działa. Jak znam życie - to ta promocja wjedzie do normalnej oferty - ale przecież promocja - jak to brzmi :)

.....10 rocznica Sony Vaio - niby nic wielkiego - zaprezentowali nowy type T, jubileuszowy model. Prawie bym taki kupił, ale jak wybrałem to co chciałbym aby miał to okazało się, że to żadna promocja. Okazyjnie można kupić tylko to co na wystawie - 4 pre definiowane konfiguracje z eksperymentami - jak zamiast hdd jest 32 GB flash ram + dvd. Niech to inni kupią i potestują, ja poczekam.

....JR wczoraj zaprezentował najnowsze swoje dziecko N700. Czyli szybki pociąg dalekiego zasięgu - czyż nie wygląda uroczo? (zdjęcie zrobione telefonem)....Tajfun już sobie poszedł. Od czwartku ostrzegano przed tajfunem. Dwa lata temu nieźle namieszał - lało i padało przez kilka dni. Nic w tym niby dziwnego, poza tym że z dróg porobiły się rzeki, a z letniej bryzy porywisty wiatr wiejący ponad 150 km/h. Na szczęście ja jakoś tego nie odczułem - ale w północnym Tokyo kilka linii kolejki nie kursowało, w okolicach Chiby zalało drogi i nikt nie wychodził z domu przez dwa dni. Ja trafiłem do "oka" więc u mnie lekko wiało i padało, ba nawet świeciło słońce - gdy zaledwie 50 km dalej było oberwanie chmury. Jak donosi serwis pogodowy, który na bieżąco pokazywał gdzie ów tajfun szaleje - obecnie rozgania statki i płoszy ryby daleko od stałego lądu. Jak ktoś chce zobaczyć - niech klika tutaj

.....Długi weekend dobiegł końca. Niestety przez tajfun wiele osób nie wyjechało, przez co wcale nie zrobiło się luźniej jak wcześnie można było prognozować. Dziś było "Marine Day". Do końca nie wiem czy chodzi o marynarkę czy morze. W każdym bądź razie każdy dzień wolny jest mile widziany.

.....Zaczyna się hanabi - czyli pokazy sztucznych ogni. Niestety przez ten tajfun przesunięto na 1 sierpnia The 52nd Port Festival International Fireworks Display a w weekend 27 lipca - Hawaii Festival. Zapraszam kto może. A jak nie może to niech podziwia przez internetowe kamery :)

.....to tyle w telegraficznym skrócie....

9 komentarzy:

WiT pisze...

Dostałem dziś info, że weekend minął pod znakiem kataklizmów.
Trzęsienia, tajfuny i Shoko jeżdżąca samochodem ;)
Zaliczyła ścianę...

Za kilka godzin znów wsiadam do metalowej puszki. System onlajnowo-czekinowy szwajcarskich linii lotniczych jest guuupii!

mihau pisze...

Mógłbyś powiedzieć coś więcej o Hawaii Festival. Gdzie to będzie ? I czy te fajerwerki przesunięte, to chodzi o te nad Sumidą co miały być 28 lipca ? Proszę o info.

maraska pisze...

Ja też proszę o informacje dotyczącą hanabi - gdzie dokładnie mają się odbywać? Pozdrawiam

markus07 pisze...

Festiwal co roku odbywa sie w amfiteatrze lub w sali na Osanbashi Pier. Fajerwerki są koło Yokohama Red Brick Warehouse - widac w zasadzie z kazdej strony zatoki.

odnośnie Festiwalu - http://www.welcome.city.yokohama.jp/tourism/

odnosnie fajerwerkow - http://www.welcome.city.yokohama.jp/tourism/event/hanabi/

mihau pisze...

dzieki

kaila pisze...

z tej kamerki co dales linka widac minato mirai i landmark tower ;]] kul

Robert pisze...

Ta kamerka nie ma jakiegos sporego opoznienia? W Polsce jest 12:30, a w Japoni juz ciemno?:)

markus07 pisze...

@Robert
hehe opoznienie? przeciez jest roznica czasu +7 godzin. jak w Polsce 12:30 to w Japonii 19:30 :)

Robert pisze...

To tam jest juz ciemno o 19:30?:)

Na kamerce bedzie mozna ogladac jutro The 52nd Port Festival International Fireworks Display? O ktorej czasu polskiego to sie zacznie, poogladal bym:)