poniedziałek, 19 lutego 2007

Weekendowe śmieci

Sobotoniedziela w tej przekręconej jak zużyta sprężyna części świata minęła aktywnie. Nachodzenie bogu ducha winnych ludzi w charakterze niespodzianki, kręgle w mokrych skarpetkach, chiński nowy rok w chińskiej dzielnicy. Wszystko to jakieś takie mało japońskie. Bo tak naprawdę wystrzegam się japońskich obyczajów ostatnio. Nigdy nie byłem im bliski ale jakoś znów nachodzi mnie pewna awersja.
Moje postrzeganie Japonii ewoluowało do tej pory. Z początkowego entuzjazmu przechodziło w zniechęcenie, obrzydzenie aż do kompletnej obojętności. Teraz jednak oscyluje pomiędzy tymi dwoma ostatnimi.
4 komentarze:

Anonimowy pisze...

hej
od dłuższego czasu zaglądam tutaj, bardzo interesujący blog i przepiękne zdjęcia
nie zostawiam komentarzy, bo nie mam takiego zwyczaju, ale wiedz, że masz stałą czytelnizckę
pozdrawiam :)

radko pisze...

Prędzej czy później Japonia zamieszka w każdym wyspiarzu. Jaka jest ta Japonia? Taka jak wszystkie kraje na tym globie. Nie ma różnicy większej ponad odległość, aspekty ekonomiczno-kulturowe no i zagęszczenie. W takim gąszczu ludzkich istnień łatwo dostrzegać te złe strony życia. Zło jest krzykliwe (vide dezyderata). Ale tu na prowincji gdzie mieszkam można nabrać dystansu do Shibujo-Ropponskich akcentów Japonii. Japonia nie jest zła Jacku, na pewno nie jest zła. Nie trzeba wzbudzać w sobie obrzydzenia, lepiej szukać „pozytywnych wibracji”. Ludzi którzy tak jak Ty mają serce i jakąś wrażliwość (co widać w Twoich zdjęciach doskonale). Nie chcę się mądrzyć, mój staż tutaj jest znacznie krótszy niż Twój więc mogę się mylić. Ale wierz mi Japonia nie jest zła (np. vide samobójstwa – Litwa ma ich 2 razy więcej i tam nikt się tym nie martwi!). Ufffff to sobie popisałem

Anonimowy pisze...

Ewolucja postrzegania,to się daje zauważyć... A może to raczej cały Ty "ewoluowałeś" ?
~tuluska
PS. Ostatnie zdjęcie jest świetne..

Anonimowy pisze...

Radko, zrozumiales rzeczy, ktorych nie rozumie wielu nawet po dekadzie pobytu! Czego i Witowi zycze...