środa, 17 stycznia 2007

Lomo

W końcu!

Kiedyś go chciałem mieć, potem nie bardzo i teraz znów. Zamówiłem na japońskiej stronie (co nie było trywialne) bo odniesienia ze strony globalnej do japonii nie działają. I tu uwaga na temat typowego japońskiego bezsensu. Strona tylko po japońsku, formularza zamówienia nie da się wypełnić przeklejając adres z gotowego templejta, trzeba kilka rzeczy wybrać z listy (region, miasto i takie tam) czyli znać kilka znaków kanji i umieć wyłowić je z listy innych. No nic, każdy głupi po spędzeniu odpowiednio do swojej głupoty długiego czasu jest w stanie sobie z tym poradzić (25 minut w moim przypadku). Nie mam do tego zastrzeżeń. Dlaczego jednak, po tej całej męczarni, niepewności czy aby zaznaczyłem to co potrzeba (przydaje się też translator on-line), mail potwierdzający zamówienie przychodzi w dwóch językach, japońskim i angielskim!?!? DLACZEGO?
To taki analogiczny przypadek do drukowania rodzajów dań w menu (Appetizers, Soups, Main dishes) po angielsku, a całej reszty po japońsku. Póki co nie kumam logiki człowieka, który to wymyślił.

Aparat dziś dostałem, jestem szczęśliwy i dumny ze swojej zaradności. Z pełnym entuzjazmem poczekam jednak na odbitki :)

Poza tym w sobotę powinny być gotowe skany letnich kwadratowych klatek z mojego kartonika, nie mogę się doczekać.

6 komentarzy:

Michał pisze...

Hehe :) Lomo to w ogóle fajna sprawa. Nie wiem czy widziałeś całą stronę o społeczności Lomo i galerię na www.absolut.com. Polecam i pozdrawiam serdecznie!!!

pOdLaK pisze...

Ciekawe urządzonko... ciekawe co z tego wyjdzie.. :)

A jeśli chodzi o słownik, to osobiście polecam Jim Breen's WWWJDIC Japanese-English Dictionary

Zawsze to raźniej, przebijać się przez japoński formularz :)

Gotenks pisze...

:) Mam prośbe czy mógłbyś się zemną skontaktować (chodzi o "WiT")
NR> GADU_GADU 2450573
Email kamil_k4@vp.pl
Prosze o kontakt

Gotenks pisze...

AHA super stronka. :) mógłbyś napisać coś o tym jak sie dostłeś do japoni.

carolajn pisze...

ja tez jestem ciekawa jak lomo sie sprawdzi bo krzys mi pozyczy ten aparacik. Popstrykamy i zobaczymy:) stajesz w zawody?:P

Dr. Gre pisze...

W temacie jezyka japonskiego w browserze, pomocny jest applet do Firefox rikaichan.