piątek, 8 grudnia 2006

Have a Phenomenal Christmas

To wogóle nie związane z Japonią. Poza tym, że snowman, obok muminków i snoopiego to jedna z najbardziej popularnych bajek w dzieciństwie moich japońskich rówieśniczek.
Przepiękna reklama świąteczna i dodatkowe informacje na jej temat.

14 komentarzy:

reii pisze...

słodkie

meloman pisze...

Super reklamówka:) Czy wiecie skąd można ściągnąć oryginalną piosenkę??

kojn pisze...

Ani to przepiękne ani słodkie. Bałwan wykorzystał swoją pozycję do zawłaszczenia mienia osobistego nieletniego. Po uzyskaniu tego mienia próbował zabić chłopca. Mało tego sam się okaleczył, wyrywając i odrzucając nos, ukazując, że zrobi wszystko by zdobyć upragniony napój. Wygląda mi to na antyreklamę narkotyków. Ale może się mylę.

Dr Freud pisze...

Trafna diagnoza. Oczywiście można by jeszcze wspomnieć o traumatycznych przeżyciach, które zrobiły z chłopca egoistę oraz o fatalnej jakości śniegu, z ktorego zostal zrobiony bałwan.

WiT pisze...

Ale dół w tej Polsce. Za dużo telewizji oglądacie! ;)
Ja nie oglądam już półtora roku i mi ten film przypomina tylko miłe chwile...

pOdLaK pisze...

Ja bym się raczej drodzy komentatorzy zastanawiał cóż to za napój w tej puszcze skoro mały chłopiec miał taaki odlot :-)

Ja też nie oglądam TV i żyje :)

rymoholiko pisze...

w empiku handluja tym napojem..taki sobie

Yola, Kojns' Wife pisze...

jaki dół w Polsce? Zaden dół! Reklama nie jest piekna, bałwan porwał chłopca, wlókł go w przestworzach, przez konstrukcje mostów, w góre w dół, aby obezwładnić chłopca i wyrwać mu napój, mrużył brwi - toć to emocja wyrazajaca gniew i złość (jedna z 6 głównych emocji wyrażanych mimicznie przez gatunek ludzki), chłopiec okazywał chciwość i niechciałsię podzielic z bałwanem napojem.... co to ma wspólnego ze swiateczna pełną miłości i empatii atmosferą?
Zaden dół!
Wit, proszę weź pod uwagę, że w Japonii inaczej wyraża się emocje niż w kulturach euroamerykańskich, nie "zjaponizuj" sie tak, proszę! W tej reklamie melodia była piękna, ale ani tekst, ani fabuła reklamy nie są "piękne" , chłopiec wpada w śnieg, bez napoju, zdradzony i oszukany iluzją napoju...smutne :(, a Bałwan - to bałwan!!! Samolub!

Anonimowy pisze...

Dlaczego chłopiec przeżył? nie wiedziałam, że snieg ma aż takie właściwości amortyzujące... nie puszczajcie bajeczki dzieciom, bo będą chciały latać jak kolega snowmana.
a wogóle to w Polsce idzie wiosna, dziś rano na południu ostro powiało letnią bryzą, wszyscy czekaja na dziewicze zielone listki, ponoć krokusy i przebiśniegi(!) już zakwitły :)

Anonimowy pisze...

Porwanie, próba zabójstwa i zagrabienie mienia. Oj posiedzi sobie bałwan.

Anonimowy pisze...

utwór spokojnie można zassać przez dc, albo inne takie, wspaniała melodia.
w japonii mają usiłowanie morderstwa, a my mamy naszą dodę co się polewa napojem...co kraj to obyczaj.

archat pisze...

muminki - hihi - to dopiero pojechana bajka - generalnie za nią nie przepadam ale jak zaczynam oglądac to nie mogę przestać :)
pozdrawiam, Archat

futomaki.pl pisze...

Porwanie, kradzież, usiłowanie zabójstwa. No niezły bałwan, nie ma co :)

Anonimowy pisze...

A nie wiecie czasem jaki zespół stworzył tą piosenke?