czwartek, 5 października 2006

Druga wyprawa w kosmos

Rozpoczęto sekwencję odliczania do kolejnego startu załogi TbN w podboje kosmosu. Astronauci po wielu tygodniach szkoleń dostali ponowną szansę na odkrywanie nieznajomych cywilizacji. Prom stoi już przyczepiony do wielkiego zbiornika z paliwem rakietowym, wycelowany prosto w niebo. Dodatkowo zostanie obciążony dwudziestoma ośmioma kilogramami bagażu głównego i dziesięcioma podręcznego jednego ze śmiałków.
Główne plany misji to kontynuacja programu kosmicznego rozpoczętego 27 lipca 2005 roku, jeszcze za czasów III Rzeczypospolitej.
Ponadto kosmonauci zabrali ze sobą nowej generacji kamerę wideo, którą to zamierzają sfilmować z bliska centralne gwiazdy odwiedzonych galaktyk. Stara jak wiadomo uległa zniszczeniu podczas misji na początku tego roku gdy do wnętrza jej obudowy dostał się gwiezdny pył. Planowane jest też dokonanie w przestrzeni kosmicznej napraw uszkodzonego teleskopu 17-55mm, używanego dotychczas do wykonywania większości zdjęć szerokokątnych, napotkanych istot i miejsc.
W ośrodku kosmicznym teraz panuje spokój, ostatnie przygotowania obejmują już tylko skafandry i akcesoria podręczne uczestników wyprawy. Astronauci wyposażeni zostali w paszporty biometryczne (na które długo czekali), mające pomóc przedstawicielom obcych cywilizacji na łatwiejszą identyfikację przybyszów z Polgarii. Zostały im też wydane międzynarodowe prawa jazdy, umożliwiające ubieganie się o lokalne dokumenty uprawniające do prowadzenia kosmicznych pojazdów. O losach naszych bohaterów zadecyduje jak zwykle: ich intuicja, osobiste szczęście oraz postaci napotkane podczas wyprawy.
O pomyślnym orbitowaniu jak i przebiegu całej misji dowiedzą się Państwo z kolejnych relacji, już wkrótce...

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Czy to znak że blog znowu rusza pełną parą? Będę z niecierpliwością czekał na kolejne posty :)

Pozdr.
RoyBack

Anonimowy pisze...

relacja ze startu rakiety juz 13.10.2006

WiT pisze...

Ale to innej Michale :)
My lecimy promem.

luke pisze...

Powodzenia w odkrywaniu nowych gwiazd i zrealizowania wszystkich galaktycznych planów.

Michał S. pisze...

miłego lotu i miejsca 29 K :)

do zobaczenia...

carolajn pisze...

dobrych miedzygwiezdnych wiatrow i bezpiecznych lądowań,spokojnego pobytu na planecie której przywodca nie bedzie sklonowany.! buziaki bo nie zdazylam sie pozegnac:*

Anonimowy pisze...

Wit jak juz wrócisz do Japoni to będziesz mógł posłychać Blogu 27, właśnie dotarły do 1 miejsca na liście przebojów właśnie w tym kraju ;)

Pozdr
RoyBack