sobota, 1 lipca 2006

Los Amigos

Tak nazywa się najlepsza knajpa meksykańska w jakiej jadłem. Za 800 jenów dostajesz przepyszny zestaw obiadowy, ganialną domową atmosferę i możliwość zagadania czegoś po Hiszpańsku (nie to żebym umiał, ale zawsze coś...).
Tą swoistą meksykańską stołówkę, pośród japońskich "kluskarni" "szuszarni" i "ryżowni" każdy kto tu trafił docenia po smaku. Do wyboru 8 różnych zestawów z których wszystko jest pyszne! Buritos, quesadilas, zupy, kawa z kardamonem, niesamowite ciasta.
Cztery stoły na krzyż, sterty różnych przypadkowych ozdób na ścianach, przemiła, wielka meksykańska właścicielka (notabene rzygająca już japońską klientelą). Gdy tylko przychodzimy z ekipą z biura (kilkoro różnych gajdzinów) cieszy się, że będzie mogła z kimś porozmawiać, zamienić słowo o pogodzie chociaż... A nie jak to ona mówi "patrzeć tylko na te pozbawione wyrazu miny japońskich klonów". No cóż, tak sobie wybrała. Jej mąż, zakochany nie tylko w niej ale i w całej kulturze meksykańskiej, dwójka dzieci - a ona wciąż narzeka.Miejsce na miano legendarnego Fux'a.
Do tego tak odmienne od tego co na zewnątrz, życia mijanego na ulicy i w pociągu...

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

pyszne ciasta, a kg przybywa, masy coraz więcej ^^ no i gdzie tu silna wola i postanowienie poprawy?

Anonimowy pisze...

Mozesz zdradzic gdzie jest ta
knajpka? Shibuya? Machida?

Anonimowy pisze...

Mógłbyś napisać coś o ubikacjach w Japonii (jakieś zdjęcia)? Czy większość przybytków wygląda tak jak tutaj, tzn. panowie sikają jak panienki:
http://www.joemonster.org/download.php?d_op=getit&lid=2452

WiT pisze...

Kurde nie mam zwyczaju robic fotek w kiblu.
Te przybytki na filmie to tzw. standard azjatycki (czy jak Kojn zwał: narciarski). W Japonii jest ich dużo, zwłaszcza w publicznych miejscach (i nielicznych biurach). Osobiście nie potrafię się w takim miejscu skupić... :D

Markus07 pisze...

haha a pamiętasz ten WC z Kyoto? Wersja z podmywaniem silnym strumieniem wody? hehe oj Kojn to na pewno zapamiętał hehe - Anon - jakbyś chciał kilka fotek wc to daj mi znać - wyśle Ci mailem :)

WiT pisze...

Knajpa jest w Bashamichi, Yokohama.

Anonimowy pisze...

Dziekuje, dobrze sie sklada, we wrzesniu bede wlasnie w Yokohamie to napewno odwiedze.