niedziela, 26 marca 2006

Pierwsze sakury


Wiśnie zaczęły kwitnąć. Zaskoczyła mnie informacja, że z tych drzew nie ma owoców, takich jak np. w Polsce. Nikt tu nie robi latem kompotu zatem ;P. Te drzewa po prostu ładnie wyglądają i pachną. To tzw. gatunki ozdobne.
Pierwsi amatorzy Hanami (ceremonii oglądania kwiatów i konsumpcji sake) wylegli do parków i na trawniki. W piątek jest oficjalny dzień, kiedy to salarymani wylegają w tym samym celu z biura i... zobaczymy co będzie ;)

7 komentarzy:

carolajn pisze...

życie tak jak wiśnie zaczyna kwitnąć... świetne zdjątka

Oto pisze...

Będzie fajnie!! (^_~) Co prawda z doświadczenia osobistego nie wiem, ale moi Japońscy znajomi co nieco mi opowiadali. Ponoć w nocy jest niesamowity klimat wśród sakury.

M. pisze...

popijawa będzie :P.
patrz, w Polsce ciapa i same kałuże a u Ciebie sakura kwitnie, ech.

Wiedzma.Jaga pisze...

Szukałam i chyba lepiej nie trafię. A więc tak - mam małą [?] prośbę do kogoś siedzącego w Japonii a że cały ten blog o tym jest to tu walnę. Chodzi mi o sushi. Mam parę pytań na które mój księgozbiór nie pomoże. Jakby któryś z panów robiących tego bloga był chętny to proszę na --adres znany redakcji-- a jak nie to skasujcie komentarz i tyle.

fascik pisze...

A ja czekam na kwitnienie wiśni w Polsce... i też wylegnę do... sadu z buteleczką np. piwa :-) W Polsce też powinno być takie święto, np. Kwitnienie ziemniaka, kwitnienie jabłoni, kiełkowanie marchweki. W ten sposób mielibyśmy co piąteczek święto :-)

Świetne zdjęcia dające człowiekowi nadzieję, że już i w Polsce niedługo będzie pięknie, zielono, kwitnąco.

Anonimowy pisze...

Eeee?
U mnie w Gorzowie jest jasno, cieplo, bez kaluzy... co prawda drzewa i inne jeszcze nie bardzo zaczely kwitnac, ale to juz *widac*

Ania pisze...

Jak zwykle genialne zdjęcia:) Aż chce się żyć jak się na nie patrzy:)